Zowat elk jaar meer woningen onbewoonbaar verklaard

lundi 26 janvier 2015 10:54
Zowat elk jaar meer woningen onbewoonbaar verklaard

“Stijging vooral te maken met de toename aan onderzoeken” 

Sinds 2007 zijn in Vlaanderen zowat elk jaar meer woningen onbewoonbaar verklaard dan het jaar voordien. In 2007 ging het nog om 1.752 nieuwe opnames in het inventaris van ongeschikte en onbewoonbare woningen, in 2013 al om 3.625. De verklaring ligt wellicht bij het eveneens stijgend aantal onderzoeken, verduidelijkt bevoegd Vlaams minister Liesbeth Homans (N-VA).

Op tien jaar tijd, tussen 2004 en 2013, steeg het aantal woningen in de inventaris van 3.252 naar 7.648, verduidelijkt Open Vld-parlementslid Mercedes Van Volcem. Jaarlijks verdwijnen er heel wat woningen uit de inventaris, maar komen er dus telkens meer nieuwe bij.

Groeiende bewustwording

Navraag bij minister Homans leerde haar dat de stijging vooral te maken heeft met de toename aan onderzoeken door Wonen-Vlaanderen en de Wooninspectie. Bij de eerste steeg het aantal onderzoeken van 4.484 in 2007 tot 11.162 in 2013, bij de laatste van 1.059 in 2007 tot 2.433 in 2013.

Het stijgend aantal onderzoeken heeft volgens Homans onder meer te maken met de groeiende bewustwording bij steden en gemeenten en met het sinds 2007 consequent uitvoeren van conformiteitsonderzoeken in huursubsidiedossiers en - sinds 2013 - bij verhuur door sociale verhuurkantoren.

(bron: Belga)

Les dernières nouvelles sur les biens immobilier dans votre mailbox?

Je prends note des conditions d'utilisations

Lisez plus de nouvelles sur ...